Склад Савета па абароне дысертацый Д 07 02 01

спецыяльнасці:
12.00.05 – працоўнае права; права сацыяльнага забеспячэння
12.00.06 – зямельнае права; прыродарэсурснае права; экалагічнае права; аграрнае права

№ п/п

Прозвішча,
імя,
імя па бацьку,
год нараджэння

Вучоная ступень і галіна навукі (год прысуджэння), шыфры i назвы спецыяльнасцяў, вучонае званне (год прысваення)

Шыфр спецыяльнасці ў савеце

1

2

4

6

1.

Рабцаў
Леанід Міхайлавіч
1955 г.
(старшыня савета)
Доктар юрыдычных навук (2001 г.) па спецыяльнасці   12.00.14 – адміністрацыйнае права; адміністрацыйны працэс; прафесар па спецыяльнасці ”Права“ (2003 г.)

12.00.06

2.

Балашэнка
Сяргей Аляксандравіч
1962 г. (намеснік старшыні савета)
Доктар юрыдычных навук (2001 г.) па спецыяльнасці   12.00.14 – адміністрацыйнае права; адміністрацыйны працэс; прафесар па спецыяльнасці ”Права“  (2007 г.)

12.00.06

3.

Тарасевіч
Наталля Іосіфаўна
1971 г.
(вучоны сакратар савета)
кандыдат юрыдычных навук (1997 г.) па спецыяльнасці   12.00.05 – працоўнае права; права сацыяльнага забеспячэння; дацэнт па спецыяльнасці ”Права“ (2002 г.)

12.00.05

4.

Доўгань Алена Фёдараўна

1979 г.

Доктар юрыдычных навук (2015 г.) па спецыяльнасці 12.00.10 – міжнароднае права; еўрапейскае права; дацэнт па спецыяльнасці ”Права“ (2008 г.)

12.00.06

5.

Гушчын
Іван Вітальевіч
1934 г.
Доктар юрыдычных навук (1987 г.) па спецыяльнасцям  12.00.06 – зямельнае права; прыродарэсурснае права; экалагічнае права; аграрнае права; 12.00.05 – працоўнае права; права сацыяльнага забеспячэння; прафесар па спецыяльнасці ”Права“  (1988 г.)

12.00.05

6.

Драбязка
Сцяпан Рыгоравіч
1922 г.
Доктар юрыдычных навук (1969 г.) па спецыяльнасці   12.00.01 – тэорыя і гісторыя права і дзяржавы; гісторыя вучэнняў аб праве і дзяржаве; прафесар па спецыяльнасці ”Права“ (1971 г.)

12.00.06

7.

Сокал
Сцяпан Федаравіч
1942 г.
Доктар юрыдычных навук (1988 г.) па спецыяльнасці   12.00.01 – тэорыя і гісторыя права і дзяржавы; гісторыя вучэнняў аб праве і дзяржаве; прафесар па спецыяльнасці ”Права“  (1990 г.)

12.00.06

8.

Таранава
Таццяна Сяргееўна
1958 г.
Доктар юрыдычных навук (2013 г.) па спецыяльнасці   12.00.15 – грамадзянскі працэс; гаспадарчы працэс; арбітражны працэс; дацэнт па спецыяльнасці ”Права“  (2005 г.)

12.00.05

9.

Цікавенка
Анатоль Герасімавіч 1952 г.
Доктар юрыдычных навук (1993 г.) па спецыяльнасці   12.00.01 – тэорыя і гісторыя права і дзяржавы; гісторыя вучэнняў аб праве і дзяржаве; прафесар па спецыяльнасці ”Права“ (2003 г.)

12.00.05

10.

Ціхіня
Валерый Гурьевіч
1940 г.
Доктар юрыдычных навук (1985 г.) па спецыяльнасці   12.00.03 – грамадзянскае права; прадпрымальніцкае права; сямейнае права; міжнароднае прыватнае права; прафесар па спецыяльнасці ”Права“ (1987 г.); член-карэспандэнт НАН Беларусі (1994 г.)

12.00.05

11.

Чупрыс
Вольга Іванаўна
1969 г.
Доктар юрыдычных навук (2010 г.) па спецыяльнасці   12.00.14 – адміністрацыйнае права; адміністрацыйны працэс; прафесар па спецыяльнасці ”Права“   (2003 г.)

12.00.05

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]